Rusztowania są niezbędnym elementem każdej budowy, prac remontowych i renowacyjnych. Bez nich nie byłoby możliwe wykonanie większości prac na wysokościach. Zapewniają bezpieczeństwo pracownikom. Mimo, że to tymczasowe konstrukcje, pełnią ważną funkcję i nie należy dbać o ich prawidłowy montaż i użytkowanie.
Na rynku dostępne jest kilka rodzajów rusztowań. Różnią się materiałem, sposobem montażu oraz zastosowaniem.
Rusztowania Ramowe
To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych rodzajów rusztowań. Często nazywane jest także rusztowaniem elewacyjnym lub fasadowym. Mają szerokie zastosowanie. Korzystają z nich zarówno deweloperzy, jak i właściciele domków jednorodzinnych. Rusztowania ramowe składają się z powtarzalnych elementów wykonanych z metalu. Ich podpory to płaskie konstrukcje ramowe, pozwalające w szybki sposób zrealizować konstrukcję o prostej powierzchni. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa łączy się je z budynkiem za pomocą kotwienia. Rusztowania ramowe można szybko montować, rozbudowywać, a na koniec demontować, gdy nie są już potrzebne.
Rusztowania Modułowe
Ten rodzaj rusztowań charakteryzuje się łączeniem rygli oraz stężeń w regularnych odstępach zwanych modułami. Dzięki temu można budować przestrzenne konstrukcje i rozbudowywać je w dowolnym kierunku. Rusztowania modułowe mają zastosowanie w budownictwie, przemyśle a także podczas renowacji zabytków. Dzięki temu, że można z nich budować dowolne konstrukcje świetnie sprawdzają się podczas prac na budynkach o nieregularnych kształtach, jak na przykład wieże kościołów.
Rusztowania Jezdne
Rusztowania jezdne występują w formie wieży, w której można dostosować wysokość dodając kolejne poziomy. Wyróżnia się tym, że bardzo łatwo je przemieszczać wzdłuż budynku. Wykorzystywane są przede wszystkim do prac, które nie zajmują dużo czasu. Wykonane są z wytrzymałego, ale lekkiego materiału, co bardzo ułatwia ich transport.
Rusztowania Warszawskie
Rama i szkielet tego rodzaju rusztowania zbudowany jest z metalowych zespawanych rur. Maksymalna wysokość rusztowań warszawskich to 8 metrów. Świetnie sprawdzi się podczas krótkotrwałych prac remontowych lub modernizacyjnych.
Nadal nie wiesz jakie rusztowanie sprawdzi się najlepiej w Twojej sytuacji? Poznaj zdanie ekspertów. Zapraszamy do kontaktu.
Rusztowania Kraków
Wynajem rusztowań Kraków
Kraków Rusztowania
Montaż rusztowań Kraków