Okres zimowy w branży budowlanej to czas, w którym wiele prac nie może być wykonywanych ze względu na ujemne temperatury. Nie oznacza to jednak, że aktywność całkowicie zanika. Jakie prace można wykonywać zimą, i czy możliwa jest praca na wysokościach? Oto co mówią wytyczne!
SZKOLENIA DO PRACY ZIMĄ
Nowoczesne technologie umożliwiają wykonywanie części prac nawet, gdy temperatura oscyluje w okolicy zera. Dlatego gdy zachodzi potrzeba, zezwala się na korzystanie z rusztowania podczas prac na wysokościach. Należy jednak upewnić się, że pracownicy posiadają przeszkolenie do pracy zimą.
REGULARNE KONTROLE RUSZTOWANIA
Zasady BHP podkreślają, by zwrócić szczególną uwagę na ryzyko poślizgnięcia i upadku. Zaleca się więc regularne kontrole i usuwanie śniegu i lodu zarówno z pomostów i szczebli, jak i podłoża na którym ustawiono konstrukcję.
ZAKAZ PRAC NA WYSOKOŚCIACH W NIESPRZYJAJĄCYCH WARUNKACH ATMOSFERYCZNYCH
Zasady BHP mówią jasno, że w przypadku opadów śniegu, gęstej mgły oraz gołoledzi obowiązuje zakaz montażu, demontażu oraz korzystania z rusztowania.
PRZEGLĄD TECHNICZNY ELEMENTÓW RUSZTOWANIA
Zima to czas na solidny przegląd techniczny elementów rusztowania, które może ulec uszkodzeniu w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Praca na rusztowaniu w okresie zimowych jest dopuszczalna przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności.
Rusztowania
Rusztowania Kraków
Wynajem rusztowania
Montaż rusztowania
Rusztowania Małopolska